На адмінмежі з Кримом російські силовики затримали кримськотатарського активіста Едема Бекірова. Його вивезди до ФСБ у Сімферополі та висунули звинувачення. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Бекірова затримали зранку 12 грудня, коли він проходив паспортний контроль вже на окупованій частині.

За словами Чубарова, активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.

«На КПВВ його протримали до 14:30, а після приїхали люди в балаклавах, вийшла жінка і зачитала йому якийсь документ. Ми думаємо що це були сфальсифіковані звинувачення Едема в чомусь», — повідомив Чубаров.

З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

Чубаров додав, що Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Раніше в анексованому Криму ФСБ почала проводити обшук на підприємстві кримського татарина Ісмета Меметова.

13 вересня у Бахчисараї російські силовики прийшли з обшуками у будинку кримського татарина Османа Белялова.

4 вересня у Криму в дачному масиві Кам’янка Сімферопольського району російські силовики провели обшуки у будинку громадського активіста Марлена Мустафаєва.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Поділитись: