УКРАЇНА

У Бахчисараї провели обшуки у будинку кримського татарина Белялова: затриманих відпустили

13 вересня, 2018 14:22
УКРАЇНА/У Бахчисараї провели обшуки у будинку кримського татарина Белялова: затриманих відпустили
Зберегти
Вигляд
У Бахчисараї російські силовики прийшли з обшуками у будинку кримського татарина Османа Белялова.

У Бахчисараї російські силовики прийшли з обшуками у будинок кримського татарина Османа Белялова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«На момент обшуку Османа вдома не було. Він виїжджав у справах в Сімферополь, але до місця призначення не доїхав. Зв'язку з ним зараз немає», — йдеться у повідомленні.

 

Співробітники силових структур затримали Селіма Тейфукова і
Ельдара Умерова, які фіксували на свої мобільні телефони дії співробітників. Спочатку до хлопців підійшли співробітники поліції і попросили документи. Одразу після цього люди в масках затримали активістів, зараз вони перебувають у відділенні поліції Бахчисарая.

Для надання правової допомоги затриманим до райвідділу поліції  прибув юрист Руслан Абдурашітов. 

Також співробітники силових структур відвезли в райвідділ поліції батька Османа Белялова.

О 12:20 правозахисна група «Кримська солідарність» повідомила, що батька Османа — Решата Білялова відпустили з відділку поліції.

Згодом затриманих Селіма Тейфукова й Ельдара Умерова відпустили.

Зазначається, що Белялов допомагає родинам політв’язнів. Зокрема, під його опікою зараз сім’я брата політв’язня Мемета Белялова, якого необґрунтовано заарештували та утримують в СІЗО. 

Раніше Белялова визнавали «винним в адміністративному правопорушенні» за статтею 20.2 КоАП РФ, йому призначили штраф у розмірі 10 тисяч рублів. Тоді його звинувачували в участі в нібито «несанкціонованому мітингу» біля кафе «Салачик» в Бахчисараї 12 травня 2016 року. Тоді активісти зібралися біля кафе дізнавшись, що російські силовики проводять обшуки в будинках кримських татар. Аналогічні адмінпротоколи склали стосовно ще чотирьох жителів Бахчисараю.

4 вересня у Криму в дачному масиві Кам’янка Сімферопольського району російські силовики провели обшуки у будинку громадського активіста Марлена Мустафаєва.

Пов`язані новини