Один з найбільших інвестиційних фондів світу Mubadala зацікавився приватизацією семи українських підприємств.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає пресслужба міністерства.

Там зазначили, що МЗС та Фонд держмайна зустрілися з інвестиційним фондом Mubadala (ОАЕ) та обговорили його участь у великій приватизації.

Повідомляється, що зустріч відбулася відповідно до домовленостей президента України Володимира Зеленського та лідера Об’єднаних Арабських Еміратів Шейха Мухаммада бін Заїда Аль Нагаяна.

Представників Mubadala зацікавила участь у конкурсі щодо семи українських підприємств, серед яких Об’єднана гірничо-хімічна компанія, Центренерго та низка Обленерго.

Учасники зустрічі обговорили стадію підготовки проєктів та операційні питання. Зокрема, вони домовилися за сприяння МЗС та посольства України в Об’єднаних Арабських Еміратах встановити зв’язок на операційному рівні між представниками Mubadala та Фондом державного майна України.

Якщо між ОАЕ та Україною відкриють кордони, то у липні до України може прилетіти комісія інвестфонду, аби оцінити об’єкти.

«Я дуже задоволений, що фонд Mubadala зацікавлений взяти участь у великій приватизації в Україні. Це хороший сигнал, що потужні світові гравці бачать великий потенціал України, і хочуть інвестувати. Крім того, участь великих інвестиційних фондів робить процес великої приватизації більш конкурентним», — каже міністр закордонних справ Кулеба.

Міжнародний інвестиційний фонд Mubadala (Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати) — один з найбільших інвестиційних фондів світу, який володіє активами на понад 850 млрд доларів.

Раніше Кабмін затвердив перелік стратегічних держпідприємств, які не підлягають приватизації.

Поділитись: