Фонд державного майна опублікував оновлений перелік великих державних компаній, які планують приватизувати.

Перелік опублікували в офіційному виданні Фонду «Відомості приватизації» від 15 січня 2020 року.

Перелік великої приватизації включає держпідприємства, затверджені ще попереднім урядом у 2019 році. Крім цього до нього додали низку нових компаній, які Мінекономіки передало в управління Фонду держмайна.

Загалом до переліку входять: Центренерго, Тернопільобленерго, Запоріжжяобленерго, Харківобленерго, Миколаївобленерго, Хмельницькобленерго, Херсонська ТЕЦ, Дніпровська ТЕЦ, Криворізька ТЕЦ, Одеська ТЕЦ, Сєвєродонецька ТЕЦ.

Крім енергетичних компаній, на приватизацію виставили Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Вугільну компанію «Краснолиманська», Азовмаш, Електроважмаш, Сумихімпром, Одеський припортовий завод, компанію «Оріана», Президент-Готель, компанію «Індар» та Украгролізинг.

Раніше на приватизацію передали 339 державних компаній. Також в уряді підрахували, що 1261 державне підприємство в Україні фактично не провадить жодної діяльності та є банкрутом, тому в уряді планують їх ліквідувати.

На приватизацію уряд планує виставити 1006 державних підприємств, ще 766 держкомпаній буде визначено як стратегічні, а їхню приватизацію буде заборонено.

Поділитись: