Американські психологи оцінили рівень щастя людей в момент, коли вони проводять час з приятелями або ж з сім'єю, зокрема і з дітьми.

Роботу опублікували в Journal of Personality and Social Psychology. Дослідження провели вчені з університету Святої Марії (США) під керівництвом професора психології Натана Хадсона.

Проведені раніше дослідження показують, що близькі стосунки — це одна з основних потреб людини, пов’язана з відчуттям щастя та спокою. Ймовірно, саме тому багато хто вважає, що проведений час з сім'єю робить їх щасливішими.

Що з'ясували психологи?

У дослідженні психологів взяли участь понад 400 людей, яких просили згадати свої відчуття під час спілкування з сім'єю і друзями. Вони також повинні були розповісти, чим займалися під час цього, оцінивши такий досвід за шкалою від нуля до шести.

В результаті дослідники змогли встановити, на скільки люди відчували себе щасливими під час спілкування з друзями, партнером чи дітьми. Вищим рівень щастя виявився під час проведення часу з друзями.

Водночас вчені не поспішають робити однозначних висновків і кажуть, що такі результати можуть бути пов'язані з тим, що в компанії приятелів люди, як правило, проводять вільний час і відпочивають, а з родиною частіше займаються неприємною побутовою роботою.

Так, згідно з тим же дослідженням, 65% проведеного з друзями часу пов’язане зі спілкуванням. У випадку з партнером і дітьми це 28%. Водночас учасники, як правило, позитивно відгукувалися про спілкування зі своєю сім'єю, якщо в ці моменти не йшлося про побутові обов'язки.

Поділитись: