«Ситуація контрольована»: у Нацбанку пояснили, чому знизили облікову ставку
Більшість членів комітету з монетарної політики Національного банку України висловилися за зниження облікової ставки з 11% до 10% річних, попри наростаючі ризики в економіці, пов'язані з поширенням коронавірусу.
Про це свідчать результати засідання комітету, яке відбулося 11 березня.
Зокрема, 7 з 10 членів комітету проголосували за зниження рівня облікової ставки на 1%, пояснивши це тим, що попри ризики, пов'язані з коронавірусом, падіння рівня інфляції до рекордно низьких значень дозволяє знижувати вартість грошей в економіці (облікову ставку).
Крім цього, у Нацбанку вважають, що Україна готова до настання економічної кризи, а ситуація в економіці «контрольована».
«В умовах зниження інфляційного тиску швидше, ніж передбачалося, Національний банк має сприяти економічному зростанню. Зокрема, на користь такого підходу за режиму інфляційного таргетування свідчить досвід інших центробанків – таргетерів інфляції (Польщі, Чехії, Угорщини) під час кризи 2008–2009 років», — пояснили у Нацбанку.
Разом з цим, частина представників монетарного комітету висловилася проти зниження облікової ставки, пояснивши це тим, що ризики для фінансової стабільності України зростають.
12 березня Нацбанк знизив облікову ставку з 11% до 10% річних.
Рішення про облікову ставку Нацбанк ухвалив на тлі рекордно низької інфляції, яку зафіксували в Україні у лютому 2020 року. Так, у річному вимірі інфляція склала 2,4%, а за місяць ціни взагалі впали на 0,3%.
- Поділитися: