На мапі «Ліс у смартфоні» з’явилася нова функція — «Класи пожежної небезпеки», яка дозволяє оперативно відстежувати ситуацію в лісових господарствах, що входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України.

Про це повідомив голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.

«Продовжуємо діджиталізацію галузі… Відтепер, інформаційні технології допомагатимуть громадянам, а особливо місцевим органам влади та ОТГ, оперативно відстежувати ситуацію з пожежною безпекою в лісових господарствах, що входять до сфери управління Держлісагентства. Також мапа стане в пригоді й працівникам ДСНС», — зазначив він.

Заблоцький пояснив, що, обравши на мапі шар «Пожежна небезпека», можна детально ознайомитися з природними класами пожежної небезпеки на окремих ділянках лісу (вони пофарбовані у відповідні кольори). Клас природної пожежної небезпеки визначається відповідно до породи та віку насаджень.

Голова відомства наголосив, що метою проєкту є моніторинг та класифікація можливих осередків пожеж та пожежонебезпечних ситуацій на території України. Ситуацію, що показується на мапі, обіцяють оновлювати постійно.

«Наразі наші фахівці продовжують роботу над наповненням та вдосконаленням цього сервісу», — додав Заблоцький.

Нагадаємо, 11 листопада 2019 року Кабінет міністрів запустив «ліс у смартфоні» у 6 областях: у Чернігівській, Полтавській, Рівненській, Київській, Волинській та Тернопільській.

«Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок. Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення», — інформували в уряді.

Поділитись: