Життя

Скандал у Донецькому медуніверситеті: фірма-посередник відкинула звинувачення

BBC
Життя/Скандал у Донецькому медуніверситеті: фірма-посередник відкинула звинувачення
Зберегти
Вигляд
Олег Коротенко, представник компанії-рекрутера «Українські освітні послуги», яку звинувачують у махінаціях і завищенні плати за навчання для студентів-іноземців, які прагнули вступити до Донецького національного медичного університету, спростовує ці звинувачення. Про це повідомляє BBC.

«Загалом фірм-контактерів, які уклали договір з Донецьким медичним університетом, — 18, тому висловлювати претензії до одної компанії не зовсім коректно», — заявив Коротенко 16 листопада.

Він додав, що Донецький університет не висловив фірмі жодної письмової претензії щодо грошей чи порушень умов договору.

Фірма стверджує, що по кожному студенту є банківські виплати. До того ж, якби оплата студентів не потрапила у вуз, їх би просто могли відрахувати — це передбачено контрактом.

Наразі компанія готує позов до суду про захист честі та ділової репутації.

Нагадаємо, 16 листопада стало відомо, що Служба безпеки України розслідує шахрайські дії компанії-посередника «Українські освітні послуги» і підозрює її у завищенні плати навчання для студентів-іноземців, які намагались вступити до Донецького національного медуніверситету. Університет наразі через бойові дії на Донбасі вимушено переїхав з окупованої території на підконтрольну Україні. Зокрема, два факультети Донецького національного медичного університету розташовані у Кропивницькому.

Ректор медуніверситету Петро Кондратенко, який зайняв цю посаду лише 2 місяці тому, розповів у коментарі Громадському, що він спробував розслідувати ці махінації фірми. Через це, на його думку, на нього напали невідомі із балончиком: він написав відповідну заяву до поліції.

Ректор зазначив, що за його даними, зі студентами зв'язуються невідомі особи від імені їхнього університету і вимагають сплатити суму нібито за навчання, яка значно вища офіційної плати за навчання.

Водночас наголосив Кондратенко, фірма-посередник не сплачує коштів, які отримала від іноземних студентів, і має заборгованність перед вузом.

Пов`язані новини