УКРАЇНА

Скаргу «Газпрому» щодо виплати 170 млрд грн Україні суд не задовольнив

16 травня, 2017 13:06
УКРАЇНА/Скаргу «Газпрому» щодо виплати 170 млрд грн Україні суд не задовольнив
Зберегти
Вигляд
Вищий господарський суд України 16 травня відмовив в задоволенні касаційної скарги «Газпрому» на рішення про сплату Україні 170 млрд грн.

Вищий господарський суд України 16 травня відмовив в задоволенні касаційної скарги «Газпрому» на рішення про сплату Україні 170 млрд грн.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«Газпром» оскаржував рішення суду про стягнення з нього штрафу та пені в розмірі понад 170 млрд грн.

Штраф в розмірі понад 85 млрд грн на ПАТ «Газпром» наклав Антимонопольний комітет України за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу. Оскільки «Газпром» відмовився сплачувати штраф добровільно, набігла пеня в розмірі 100% самого штрафу.

Через процесуальні моменти «Газпром» не встиг оскаржити саме рішення і воно набуло чинності.

Оскільки російська компанія відмовилася сплачувати штраф добровільно, АМКУ звернувся до суду з вимогою примусового стягнення штрафу. Суд першоі інстанції та Апеляційний суд задовольнили позов АМКУ. Наразі рішення суду першої набрало чинності, і АМКУ вже звернувся до виконавчої служби про примусове стягнення майна «Газпрому», повідомив представник юридичного департаменту АМКУ Михайло Новицький.

Тепер у ПАТ «Газпром» є 3 місяці для оскарження рішення Вищого Господарського Суду до Верховного Суду України з підстав неоднакового застосування норм матеріального права.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини