Скасування ЗНО є неприпустимим і може призвести до корупції — МОН
Міністерство освіти і науки України готове до проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до рекомендацій головного санлікаря. Скасування ЗНО там назвали неприпустимими, оскільки це може створити корупційні ризики.
Про це повідомила тимчасова виконувачка обов’язків міністерки освіти і науки України Любомира Мандзій, передає пресслужба МОН.
Вона зазначила, що скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу.
«Міністерство, Український і регіональні центри оцінювання якості освіти готові проводити ЗНО в безпечних умовах згідно з рекомендаціями головного державного санітарного лікаря та гнучко реагують на дані від МОЗ щодо епідеміологічної ситуації», — розповідає міністерка.
Вона переконує, що пункти проведення тестування забезпечені медичними масками, термометрами, антисептиками та захистом для медиків. Готовність пунктів тестування контролює Держпродспоживслужба.
У МОН також повідомили, що згідно з даними світової статистики, вікова група учасників ЗНО є стійкою до зараження — лише 1,2% серед усіх хворих на COVID-19 складають підлітки, тобто ризики зараження мізерні.
«Водночас без ЗНО вступ до вишів може стати більш небезпечним з епідеміологічної точки зору, оскільки передбачає великі скупчення людей і складність у дотриманні соціальної дистанції у чергах, під час іспитів. Це створює додатковий ризик для найбільших міст України під час пандемії», — йдеться у повідомленні.
У Міністерстві також зазначили, що МОЗ готує параметри, яким має відповідати епідеміологічна ситуація для безпечного проведення ЗНО. Показники мають затвердити на Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 16 червня.
12 червня освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що отримав інформацію про те, що влада начебто готує рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
12 червня уряд пізно увечері опублікував постанову, якою скасував проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в закладах освіти. В МОН згодом уточнили, що пропонують скласти тестування вдома.
Нагадаємо, основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня по 17 липня. З детальними датами ЗНО можна ознайомитись тут.
Раніше МОН через карантин на місяць посунуло дати вступної кампанії. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти.
Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.
- Поділитися: