«Схеми Курченка»: екс-директора Одеського нафтопереробного заводу оголосили у розшук Інтерполу
Колишнього генерального директора Одеського нафтопереробного заводу оголосили у міжнародний розшук в рамках розслідування оборудок з нафтопродуктами.
Колишнього генерального директора Одеського нафтопереробного заводу оголосили у міжнародний розшук в рамках розслідування оборудок з нафтопродуктами, до якої причетний олігарх-утікач Сергій Курченко.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.
Правоохоронці вживають заходи для розслідування злочинної схеми, яку організував колишній голова спостережної ради групи компаній.
Згідно з розслідуванням, у 2013 році члени незаконних схем залучили до діяльності гендиректора Одеського НПЗ. У 2017 році прокуратура та поліція направили чиновнику письмове повідомлення про підозру.
«Особа вмотивовано підозрюється в участі у діяльності злочинної організації та злочинах, вчинених у складі вказаного угруповання, а саме умисному ухиленні від сплати зборів, вчиненому службовою особою підприємства, та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей», — йдеться у повідомленні прокуратури.
Як наголосили у прокуратурі, через злочинні схеми з оборудками нафтопродуктів до державного бюджету не надійшло понад 3 млрд грн загальнобов’язкових платежів.
Раніше повідомлялося, що у справі Курченка конфіскували Одеський нафтопереробний завод. Орієнтовна вартість конфіскованого майна складала понад 200 млн доларів. Екс-керівників Одеського НПЗ оголосили у розшук у квітні 2017 року.
22 квітня 2017 року заарештували колишнього заступника генерального директора з постачання Одеського НПЗ.
У липні 2017 року суд остаточно передав державі Одеський НПЗ.
Загалом Курченку інкримінується:
- заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, який належав Укрнафті та Укргазвидобування.
- Своїми діями він завдав збитків підприємствам на суму 2,1 мільярди гривень.
- заволодіння коштами, які належали Нафтогаз України, на суму 448,96 мільйони гривень з подальшим відмиванням доходів.
- замах на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, яке належало Нафтогаз України. Йдеться про 5,1 мільярди гривень.
- заволодіння коштами Нацбанку на суму 787 мільйонів гривень, які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк» з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
- заволодіння коштами Реал Банку (4,7 мільярди гривень).
- заволодіння майном Укргазбанку на суму 502 мільйони гривень шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів.
У січні 2017-го суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання. У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка.
- Поділитися: