Колишня державна секретарка США Кондоліза Райс наголосила, що український уряд має пояснити східним регіонам, як він планує вирішувати їхні проблеми.

Колишня державна секретарка США Кондоліза Райс наголосила, що український уряд має пояснити східним регіонам, як він планує вирішувати їхні проблеми.

Про це Райс заявила під час виступу на щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

За її словами, одна з головних проблем Східної України — те, що вона дуже бідна.

«З різних причин Київ не зміг вирішити проблеми цього регіону, і важливо, щоб Східна Україна розуміла, що є співчуття до того, що відбувається з нею», — наголосила Райс.

Екс-держсеретарка США підкреслила — якщо у країни є слабкі місця, цю проблему потрібно вирішувати.

«Можна пояснити Східній Україні, що зараз важкий період, але ми — уряд, влада будемо вживати якихось заходів. Як, наприклад, в Штатах є расові проблеми, і ми це пояснюємо», — резюмувала Райс.

Нагадаємо, раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що український уряд робить недостатньо для співвітчизників, які живуть на контрольованих угрупованнями самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» територіях.

На форумі YES другий президент України і представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що парламент має продовжити термін закону про особливості самоврядування на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу

Україна зобов'язалася ухвалити закон у межах Мінських домовленостей — єдиного документу, що нині гарантує припинення повномасштабних бойових дій на Донбасі.

Жодне з його положень на практиці не реалізували.

Водночас ухвалення документу разом із ухваленням у першому читанні змін до Конституції, які закріплювали його норми в Основному законі, було аргументом на користь того, що Україна таки виконує Мінськ.

Документ ухвалили на три роки, але минулої осені депутати продовжили його дію ще на рік. Щоб знизити градус напруги в сесійному залі, документ розглядали в один день із законом про деокупацію Донбасу, та ухвалили тільки з другої спроби.

Цьогоріч і без того болюче питання майбутнього Донбасу розглядатимуть у розпал президентської кампанії.

Поділитись: