Скіфське золото, яке вивезли із Криму на виставку у Нідерланди, має бути повернуте до Києва, поки Крим анексований Росією. Про це заявила юрист британської правозахисної групи Global Rights Compliance Катерина Бусол, посилаючись на міжнародні правові норми.

«Повернення цих артефактів до Криму неможливе з точки зору міжнародного права. Це неможливо і за національним правом України», – зазначила вона.

«Наші державні музеї не володіють і не можуть повноцінно розпоряджатися культурною спадщиною, розташованою в їхніх стінах, ці цінності закріплені за музеями, але право оперативного управління і за цінності, які є частиною державного музейного фонду України, несе відповідальність спеціалізований орган з питань культури і мистецтва – наше Міністерство культури України. А воно у травні 2014 року видало указ про те, що об'єкти, які були вивезені з Криму в Амстердам для експонування, мають бути повернуті в Україну до завершення окупації Криму», – пояснила юрист.

Українська сторона вважає, що золото скіфів з 4 кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягає на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

Поділитись: