Технології / Гаджети

Скорочення часу користування соцмережами зменшило відчуття самотності та симптоми депресії — дослідження

Journal of Social and Clinical Psychology
Технології/Гаджети/Скорочення часу користування соцмережами зменшило відчуття самотності та симптоми депресії — дослідження
Зберегти
Вигляд
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.

Учені з Пенсильванського університету провели дослідження серед студентів, що активно користувалися Facebook, Instagram і Snapchat. Їх розділили на дві групи, одній з якої протягом трьох тижнів необхідно було обмежити час користування кожної соцмережею до десяти хвилин на день (півгодини в сумі), а інший дозволялося користуватися додатками без обмежень.

До початку експерименту учасники взяли участь в опитуванні, під час якого дослідники оцінили їхнє почуття самотності, тривоги, симптоми депресії, а також їхнє місце в суспільстві з точки зору спілкування з іншими людьми.

Вчені з’ясували, що ті, хто на три тижні скоротив користування соціальними мережами, стали відчувати себе менш самотніми незалежно від початкового рівня.

Скорочення користування соціальними мережами також знизило симптоми депресії в експериментальній групі, а надто в тих, у кого показники спочатку були вищими. В обох групах — і експериментальній, і контрольній, спостерігалося зниження тривожності та страху пропустити щось цікаве і важливе (також це відомо як синдром упущеної вигоди).

На думку вчених, дослідження показує, що скорочення користування соціальними мережами до півгодини на день може позитивно вплинути на самопочуття.

Примітно, що дослідження позитивно позначилося також на контрольній групі: вчені стверджують, що простий контроль за поведінкою в мережі може принести користь.

Однак, варто зазначити, що, по-перше, дослідження проводилося із доволі невеликою вибіркою, а, по-друге, вчені оцінювали використання соціальних мереж тільки за даними зі смартфона(вимірювали витрати заряду батареї відповідними додатками), щодо користування, соцмережами на комп’ютері, їм доводилося довірятися самим учасникам. До того ж вимірювалося використання тільки трьох соцмереж.

Тому вчені планують продовжити та доповнити дослідження для отримання більш валідних висновків.

Нагадаємо, дослідження компаній We Are Social та Hootsuite показало, що у 2018 інтернет-користувачів стало 4 млрд, з них понад 3 млрд користуються соцмережами.

Також повідомлялося, що в Британії мешканцям пропонують на місяць відмовитись від соцмереж.

Пов`язані новини