Технології / Гаджети

У 2018 інтернет-користувачів стало 4 млрд, з них понад 3 млрд користуються соцмережами — дослідження

Дослідження
Технології/Гаджети/У 2018 інтернет-користувачів стало 4 млрд, з них понад 3 млрд користуються соцмережами — дослідження
Зберегти
Вигляд
У 2018 році кількість активних інтернет-користувачів сягнула позначки у 4 мільярди, а кількість користувачів соціальних мереж перевищує 3 мільярди.

У дослідженні компаній We Are Social та Hootsuite повідомляють, що доступ до інтернету нерівномірно розподілений по земній кулі — найменше інтернет-користувачів в країнах центральної Африки та південної Азії. Проте країни цих регіонів світу за останній рік характеризуються найвищими показниками росту. Наприклад, з початку 2017 року кількість інтернет-користувачів в африканській країні Малі збільшилась у 6 разів.

   
We Are Social та Hootsuite

Також дослідники кажуть, що велика кількість літніх людей починає користуватися інтернетом. Лише у Facebook кількість людей віком від 65 років за останні 12 місяців збільшилася на майже 20%.

За даними дослідження, більшість людей в світі користується інтернетом з мобільних телефонів — 52% інтернет-трафіку за 2018 рік припадає саме на них. Дослідники зазначають, що 9 з 10 користувачів соцмереж використовують для цього саме мобільні пристрої.

Серед соцмереж за популярністю лідирує Facebook — 2,17 мільярда активних користувачів у 2018 році. За ним слідують Youtube і Whatsapp. А кількість користувачів Instagram за останній рік збільшилась на третину.

   
We Are Social та Hootsuite

В Україні, за даними дослідження, станом на 2018 рік проживає 25,6 мільйонів інтернет-користувачів, що складає 58% всього населення. Лише 13 мільйонів з них користуються соцмережами, а мобільними телефонами для спілкування в інтернеті — 9,5 мільйонів.

   
We Are Social та Hootsuite

На 2019 рік дослідження прогнозує подальший ріст інтернет-користувачів в країнах, що розвиваються і збільшення кількості користувачів соцмереж, хоч на окремих платформах очікується різкий спад активності.

Нагадаємо, вчені провели дослідження, яке показало, що доступ до високошвидкісного інтернету здатний скоротити середню тривалість нічого сну на 25 хвилин.

Також нагадаємо, у польському місті Свебодзін на 33-метровій статуї Ісуса Христа встановили низку передавачів інтернет-сигналу. Згодом обладнання зі статуї прибрали, щоб не ображати почуття вірян.

На початку квітня 2018 в десяти країнах на західному узбережжі Африки виникли проблеми з інтернетом через пошкодження підводного кабелю.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини