ENRU

Слідчі проігнорували інформацію від найближчого оточення Шеремета – звіт журналістів

Найближче оточення вбитого журналіста Павла Шеремета, що могло володіти важливою інформацією, повідомило, що слідчі проігнорували інформацію, надану ними, або не задавали додаткових питань після перших допитів.

Про це йдеться в Спеціальному звіті Комітету із захисту журналістів (CPJ) «Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів».

«Спочатку в мене було враження, що (влада) зацікавлена в проведенні ретельного розслідування. Проте, згодом я побачила в тому, що їхня зацікавленість поступово сходить нанівець. Більшість моїх друзів, які розповіли мені про прихід поліцейських до них додому з питаннями про те, чи бачили вони або чули щось примітне, характеризували ці питання як доволі поверхові», – розповіла керівниця «Української правди» і цивільна дружина Шеремета Олена Притула.

Вона також сказала, що поліція не допитувала її протягом шести місяців.

Людмила та Єлизавета Шеремет (мати і донька загиблого журналіста – ред.) у окремих інтерв’ю розповіли, що до 21 квітня, коли в Києві в Адміністрації президента відбулася їхня зустріч з президентом Порошенком, головою СБУ Грицаком і двома іншими представниками правоохоронних органів, ніхто з осіб, залучених до проведення слідства, не контактував з ними протягом декількох днів після смерті Шеремета.

«Через дев’ять місяців, і тільки з їхньої власної ініціативи, вони зустрілися з цими особами, які, за словами Єлизавети Шеремет, лише висловили їм співчуття», – йдеться у звіті.

Громадське транслювало заяву Комітету захисту журналістів з Українського кризового медіа центру – наживо.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Проте 8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета.

Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт,наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного.

10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Зауважимо, що у жовтні 2016-го журналісти «Української правди» опублікували матеріал, в якому навели факти і представили документи, в яких йдеться про стеження за редакцією, до якого за їхніми свідченнями, були причетні українські правоохоронні органи.

У відомстві Авакова, заявили, що перевірили ці заяви і факт стеження за журналістами з боку спецслужб заперечують.