ENRU

Розслідування вбивства Шеремета: заява Комітету захисту журналістів

Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) представив доповідь щодо розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета під назвою «Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів».

Цей звіт розробив Крістофер Міллер, американський репортер, що працює в Києві. Ніна Огнянова, координатор програми CPJ в Європі та Центральній Азії, написала вступ.

Громадське транслювало заяву Комітету захисту журналістів з Українського кризового медіа центру – наживо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доповідь про вбивство Шеремета: відсутність результатів і вимога міжнародного розслідування.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

Машина належала керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині у момент вибуху не було. За даними поліції, вибуховий пристрій знаходився дуже близько до журналіста, знизу автомобіля.

З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Проте 8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета.

Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт,наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного.

10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Зауважимо, що у жовтні 2016-го журналісти «Української правди» опублікували матеріал, в якому навели факти і представили документи, в яких йдеться про стеження за редакцією, до якого за їхніми свідченнями, були причетні українські правоохоронні органи.

У відомстві Авакова, заявили, що перевірили ці заяви і факт стеження за журналістами з боку спецслужб заперечують.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram