ENRU

Слідчі за 100 днів не опитали жодного родича ймовірно розстріляних чеченців — «Новая газета»

За 100 днів, які триває дослідча перевірка за фактом затримання і, ймовірно, убивства жителів Чечні, слідчі досі не опитали жодного з їхніх родичів

Про це повідомляє «Новая газета».

Також, за даними розслідування журналістів ВВС, Слідче управління Слідчого комітету Чечні протягом усього часу відмовляється приймати у родичів заяви про безслідне зникнення близьких.

«Новая газета» отримала ксерокопії фототаблиць, складених співробітниками МВС по Чечні. Зазначається, що дані підтверджуються заявами родичів за фактами затримання близьких чеченськими силовиками.

Перша фототаблиця стосується людей, які брали участь у нападі на поліцейського в Грозному 17 грудня 2016 року, а також затриманих пізніше за підозрою в причетності до нападу.

Більшість нападників була знищена, троє поранені і затримані. За фактом нападу порушено кримінальну справу.

У фототаблиці фігурують усі троє тоді затриманих: Ісмаїл Берган, Сахаб Юсупов і 18-річна Мадіна Шахбієва. У результаті поранень усі вони були госпіталізовані в лікарню № 9 Грозного.

Посилаючись на дані «Кавказского узла», загальний стан усіх трьох дозволяв «брати участь в слідчих діях».

Однак у фототаблиці навпроти фотографії Шахбієвої зазначено: «22.12.2016 померла в МКЛ № 9». Обставини її смерті достеменно невідомі.

За даними «Нової газети», Шахбієва є племінницею близького до депутата Адама Делімханова чеченського силовика Шахбієва. У Чечні це забезпечує цілком достатній мотив для позасудової розправи, як «убивства честі».

Бергаєв і Юсупов були, за даними «Нової газети», розстріляні через місяць в Грозному.

Тим часом з моменту порушення кримінальної справи всі троє були підслідними. Тобто без відома слідчого, який веде справу, ніхто не міг здійснювати стосовно них ніякі дії. Після виписки з лікарні їх мали перевести до СІЗО.

З моменту публікації газетою розслідування «Це була страта» про те, що в Чечні в ніч на 26 січня розстріляні десятки людей, минуло 20 днів, а редакція досі не отримала жодної реакції від слідчого комітету, хоча направила слідству запит. Водночас список убитих газета передала слідчому ще у квітні цього року.

Раніше ВВС повідомляло, що родин зниклих безвісти в Чечні людей змусили підписати заяви, що їхні родичі поїхали до Сирії або самі пішли з дому.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram