Слідчий комітет рф «проведе перевірку» через «незаконне» видання ордера на арешт путіна
Глава слідчого комітету росії Олександр Бастрикін доручив провести «процесуальну перевірку» через «незаконне видання Міжнародним кримінальним судом ордерів про арешт громадян рф».
Про це йдеться на сайті російського відомства.
Заявляється, що в межах «перевірки» слідчий комітет рф «встановить конкретних осіб з-поміж суддів МКС, які ухвалювали вищезазначені незаконні рішення». За результатами перевірки росіяни обіцяють ухвалити «процесуальне рішення».
У російському відомстві прямо не уточнили, про які саме ордери йдеться. Але перед цим МКС видав ордер на арешт президента рф володимира путіна та уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової.
В Україні та ЄС підтримали таке рішення й висловили сподівання, що це стане початком процесу притягнення путіна до відповідальності. Натомість у рф назвали рішення Міжнародного кримінального суду «нікчемними» і наголосили, що не визнають його юрисдикцію. Читайте більше, як на рішення МКС реагують в Україні, росії та на Заході.
Детальніше про рішення МКС
путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
«Існують розумні підстави вважати, що путін несе особисту кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили в суді.
Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також несе особисту відповідальність.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до суду.
Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.

Україна наразі встановила понад 16 тисяч дітей, який депортували з окупованих територій. Натепер вдалося повернути 308 дітей.
У лютому Обсерваторія конфліктів та Єльська лабораторія гуманітарних досліджень зібрали інформацію про щонайменше 6000 дітей з України віком від 4 місяців до 17 років, яких утримували або утримують у російських таборах та інших закладах після 24 лютого 2022 року.
Метою утримання, найімовірніше, є «політичне перевиховання». За даними дослідників, мережа таборів централізовано координується федеральним урядом росії.
- Поділитися: