УКРАЇНА

У причетності до вбивства оператора «Первого канала» Слідком РФ заочно звинуватив українського військового

27 лютого, 2018 14:10
УКРАЇНА/У причетності до вбивства оператора «Первого канала» Слідком РФ заочно звинуватив українського військового
Зберегти
Вигляд
Слідчий комітет Росії заочно звинуватив українського військового Миколу Маламена, нібито причетного до вбивства оператора «Первого канала» Анатолія Кляна влітку 2014 року.

Слідчий комітет Росії заочно звинуватив українського військового Миколу Маламена, нібито причетного до вбивства оператора «Первого канала» Анатолія Кляна влітку 2014 року.

Про це повідомляє прес-центр СК РФ.

Слідство заявляє, що проти ночі з 29 на 30 червня 2014 року до КПП військової частини А-1428 у Донецькій області під'їхав автобус з матерями строковиків та журналістами, серед яких перебував оператор «Первого канала» Анатолій Клян. Маломен нібито «двічі віддав наказ підлеглим здійснити прицільну стрілянину по автобусу». Унаслідок обстрілу Клян отримав поранення, а пізніше помер в машині швидкої допомоги, стверджують в СК РФ.

Оператор «Первого канала» Анатолій Клян Фото: прес-служба Слідчого комітету РФ

Українському підполковнику пред'явили звинувачення за статтею 105 КК РФ «Організація вбивства особи у зв'язку із здійсненням нею службової діяльності, здійсненого загальнонебезпечним способом, групою осіб за попередньою змовою, з мотивів політичної ненависті».

Оператор російського «Первого канала» Анатолій Клян загинув в 2014 році. Він отримав смертельне поранення в живіт. Йому було 68 років.

За фактом загибелі слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею про вбивство загальнонебезпечним способом особи у зв'язку з її службовою діяльністю.

У самоназваній «ДНР» заявили, що оператор був убитий київськими силовиками в Донецьку.

Прокуратура Донеччини ще 30 червня 2014 року за фактом загибелі російського оператора почала попереднє розслідування за статтею «умисне вбивство» Кримінального кодексу України.

У прокуратурі тоді повідомили, що Клян у момент отримання поранення перебував у районі військової частини, а не на її території.

Пов`язані новини