У 2017 році кількість пошукових запитів за словом «фемінізм» зросла на 70% у порівнянні з 2016 роком.

У 2017 році кількість пошукових запитів за словом «фемінізм» зросла на 70% у порівнянні з 2016 роком.

Уперше користувачі онлайн-словника почали проявляти підвищений інтерес до слова «фемінізм» у січні, коли в Сполучених Штатах відбулися багатотисячні акції «Жіночий марш».

Протягом року було зафіксовано декілька піків інтересу до слова «фемінізм», в тому числі в зв'язку з серіалом «Розповідь служниці».

Черговий сплеск пошукових запитів припав на листопад, коли почалася хвиля відкритих звінувачень у сексуальних домаганнях.

Merriam-Webster американська компанія, видавець довідників і лексичних словників.

До списку претендентів на «слово року» укладачі словника також включили:

«Сomplicit» ( «співучасть») — це слово, відзначають в Merriam-Webster, часто вживалося при описі адміністрації президента США Дональда Трампа;

«Recuse» ( «відведення [судді]») — цікавість до цього слова пов'язана з генпрокурором США Джеффом Сешнсом, відстороненим від ряду гучних розслідувань, включаючи з'ясування зв'язків Росії з членами адміністрації Трампа.

«Empathy» ( «емпатія») — популярність цього слова, зокрема пов'язана, на думку Merriam-Webster, з флешмобом #MeToo. В постах з цим хештегом жінки і чоловіки розповідали про те, як стикалися з насильством і домаганням.

«Dotard» ( «недоумкуватий старий») — це рідко вживане слово північнокорейське агентство ЦТАК використовувало в перекладі промови лідера КНДР Кім Чен Ина на Генасамблеї ООН. «Недоумкуватих старим» північнокорейський лідер назвав Дональда Трампа.

Нагадаємо, журнал TIME обрав персоною року колективного «порушника мовчання» — тих, хто відкрито заявив світові про домагання, зокрема, в Голлівуді.

6 грудня журнал TIME оголосив про обрання людиною року колективного «порушника мовчання» — тих, хто відкрито заявив світові про сексуальні домагання, зокрема, в Голлівуді.

Хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася після публікаціїNew York Times про домагання з боку голлівудського продюсера Харві Вайнштейна. Зокрема, продюсера звинуватили акторки Анджеліна Джолі й Гвінет Пелтроу.

Згодом, у сексуальних домаганнях також звинуватили акторів Кевіна СпейсіДастіна Хоффмана та стендап-коміка Луї Сі Кея. 14 листопада вшосте звинуватили в сексуальних домаганнях Буша-старшого.

Через велику кількість заяв у Лос-Анжелесі створять підрозділ з розслідувань сексуальних домагань у Голлівуді.

Вайншейтна виключили зі складу Британської академії кіно. А авторів серіалу «Картковий будиночок» змусили переписати сценарій через скандал зі Спейсі.

ЧИТАЙТЕ: #ЯТакож: як жінки в США почали всесвітній флешмоб проти домагань.

Поділитись: