Народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Тетяна Грищенко зареєструвала проєкт постанови №4324. У ній пропонується не проводити другий тур місцевих виборів там, де він передбачений законом, на час карантину, а провести його вже після зняття обмежень.

Про це Грищенко написала у Facebook.

За її словами, основна мета постанови — «недопущення надмірного навантаження на медичну систему України» та забезпечення протидії поширенню COVID-19, грипу та інших захворювань.

«Другі тури виборів нікуди не дінуться. Проведемо після карантину. Переконана: здоров’я та життя наших громадян важливіші за будь-яку політику!» — написала Грищенко.

Що про це кажуть у «Слузі Народу»?

У «Слузі Народу» пізніше заявили, що скасування другого туру виборів не підтримують, а ініціатива Грищенко є її особистою думкою, яка «не збігається з позицією партії».

«До того ж виборчий процес перебуває на фінішній прямій, тож подібні зміни в ньому неможливі», — йдеться в заяві політсили.

Згодні з цим і в Комітеті виборців України, де заявили: «ймовірне перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади і призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані».

«Раніше від представників влади неодноразово озвучувалися ідеї щодо можливого відтермінування місцевих виборів та заяви, які можна оцінювати як спроби політичного тиску на діяльність органів місцевого самоврядування», — нагадали в КВУ.

Що за другий тур місцевих виборів?

Вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) та сільського, селищного, міського голови можуть відбуватися у два тури.

Так, на виборах очільників міст, де виборців більше 75 тисяч, повторне голосування відбудеться у випадку, якщо за результатами голосування 25 жовтня ніхто з кандидатів не набере більше 50% голосів.

Як ідеться в пояснювальній записці до постанови Грищенко, другий тур місцевих виборів треба перенести, оскільки «інкубаційний період COVID-19 триває близько двох тижнів, і після проведення місцевих виборів 25 жовтня існує серйозна загроза загострення епідеміологічної ситуації в середині листопада».

Карантин в Україні 13 жовтня продовжили до кінця року. Тобто в разі ухвалення постанови Грищенко раніше січня 2021-го другий тур місцевих виборів не відбудеться.

То що, є шанс, що не всюди будуть результати виборів?

Наразі проєкт постанови Грищенко направлений на розгляд профільного комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, йдеться в картці постанови.

Пленарне засідання Верховної Ради й засідання комітетів, де постанову мають розглянути й ухвалити, почнеться аж після 3 листопада. Тобто теоретично можливість ухвалення постанови є, але часу на це небагато.

Поділитись: