Народна депутатка України Ірина Верещук в кулуарах Ради, Київ, 2 липня 2020 року
Фото:

Кузьмін Олександр/УНІАН

На засіданні фракції «Слуга Народу» відбулися праймеріз серед кандидатів у мери Києва. На них перемогла — Ірина Верещук. Розповідаємо, чим вона відома, та розказуємо про решту кандидатів.

Народна депутатка від партії «Слуга Народу», безпартійна. Голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

У Верещук вже є досвід роботи міським головою — у 2010-му вона працювала на цій посаді в Раві-Руській у Львівській області. У 2013-му, після того, як Янукович відмовився від євроінтеграційного курсу, Верещук закликала країни ЄС підписати окрему угоду про асоціацію з містом Рава-Руська. 

За інформацією громадського руху «Чесно», Верещук закінчила Військовий інститут НУ «Львівська Політехніка» за спеціальністю «Міжнародна інформація», Львівський національний університет імені Франка за фахом «Правознавство» та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Упродовж 2015-2016 років навчалася в Крайовій школі публічної адміністрації в Польщі. PhD та кандидатка наук з державного управління.

Верещук — професорка кафедри загальної та прикладної психології Інституту екології, економіки і права. З 2017 року – доцентка кафедри політології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Представниця Кабінету Міністрів у Верховній Раді України з 4 вересня до 15 листопада 2019 року.

Шостого червня Верещук заявила, що може взяти участь у виборах міського голови Києва. Пізніше нардепка сказала, що готує програму для участі в праймеріз.  

Народний депутат України Олександр Качура в кулуарах Ради, Київ, 20 лютого 2020 року
Фото:

Кузьмін Олександр/УНІАН

Олександр Качура

Народний депутат і член партії «Слуга Народу». Заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Восьмого липня очолив Кримський республіканський осередок партії «Слуга Народу». Качура — член громадської ради при Міністерстві юстиції України, а також входить до експертної ради Верховної Ради з питань внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України.

До того як стати народним депутатом, Качура був адвокатом партії «Слуга Народу» та компанії «Квартал 95». У березні минулого року його адвокатське бюро «Kachura Lawyers» виграло справу про заборону серіалу «Свати» в інтересах студії «Квартал 95».

Далі — ще трохи корисної інформації: Качура закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Політологія», Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Правознавство» та Міжнародний університет фінансів за спеціальністю «Міжнародний менеджмент управління». Має ступінь кандидата юридичних наук.

З 2012-го займався приватною юридичною практикою, був юрисконсультом, помічником адвоката, за п’ять років заснував адвокатське бюро «Kachura Lawyers». 

На початку червня Качура оголосив, що буде брати участь у праймериз на пост міського голови Києва. Він вважає, що у нього високі шанси стати міським головою Києва, а головний його конкурент — Віталій Кличко.

Народний депутат України Олександр Дубінський в кулуарах Ради, Київ, 13 липня 2020 року
Фото:

Кузьмін Олександр/УНІАН

Олександр Дубінський

Народний депутат від партії «Слуга Народу», член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Навчався в Національному університеті харчових технологій за спеціальністю «Облік і аудит» та в Київському політехнічному інституті за спеціальністю «Інженер-електрик».

До обрання в Раду працював на телеканалі «1+1»: з 2010-го — керівником департаменту журналістських розслідувань, потім — креативним продюсером програми «Гроші», а з 2014-го — її ведучим. Також Дубінський — керівник програми «Українські сенсації». Медіаексперти неодноразово називали ці проєкти, що позиціюють себе як журналістські розслідування, — політичними замовленнями, де оприлюднена інформація зманіпульована та не підтверджена фактами. 

Журналісти-розслідувачі «Наших Грошей» на Bihus.Info у листопаді 2019-го опублікували розслідування, у якому йдеться про те, що Дубінський і його родина протягом останніх років придбали 24 квартири, 17 автомобілів, два будинки й 70 соток землі на загальну суму близько двох з половиною мільйонів доларів. Дубінський цю інформацію не заперечував і зазначав, що все майно він набув до того, як став депутатом.

Агентство журналістських розслідувань «Слідство.інфо» виявило, що Дубінський кілька років тому вирішив отримати румунське громадянство. У 2017-му він подав документи, скориставшись спрощеною процедурою, яка передбачає наявність румунського коріння. Однак замість того, щоб шукати румунське коріння, Дубінський знайшов фірму, яка забезпечує спрощений порядок набуття громадянства Румунії для українців. 

Дубінський веде блог DubinskyPro з 349 тисячами підписників. Там він оголосив про бажання брати участь у праймеріз «Слуги Народу» на посаду міського голови Києва. 

14 червня Дубінський очолив Київську обласну організацію партії «Слуга Народу».

Народний депутат України Микола Тищенко в кулуарах Ради, Київ, 20 лютого 2020 року
Фото:

Кузьмін Олександр/УНІАН

Микола Тищенко

Народний депутат, заступник голови фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури. 14 червня нардеп очолив Київський міський осередок партії «Слуга Народу».

Тищенко закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «Інженер-механік». З 1998-го займається ресторанним бізнесом. З 2007-го — власник мережі ресторанів «Наша карта». 

Під час карантину через пандемію коронавірусу журналісти Bihus.Info виявили, що ресторан Тищенка «Велюр» працював, і там приймали гостей, зокрема, політиків. Тищенко сказав, що там відбуваються особисті зустрічі, це «своєрідний штаб». Пізніше поліція перевірила ресторан. Відвідувачів там не було, лише працівники. 

Попри те, що фракція «Слуга Народу» ще не має єдиного кандидата на міського голову, Тищенко уже записує агітаційні ролики, а в Києві встановлені рекламні білборди. У себе на сторінці у Фейсбуці звітує про безкоштовні обіди для медиків, пісок на дитячих майданчиках. А коли на Позняках стався вибух, Тищенко привіз постраждалим лимони. Мовляв, для того, щоб робити лимонад.

Народний депутат України Дмитро Гурін в кулуарах Ради, Київ, 17 жовтня 2019 року
Фото:

Кузьмін Олександр/УНІАН

Дмитро Гурін

Депутат від «Слуги Народу», безпартійний. Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Гурін останнім серед «Слуг Народу» оголосив про бажання брати участь у праймеріз. 

Він — випускник Приазовського державного технічного університету за спеціальністю «Промислове програмування».

За інформацією «Чесно», з 2002 року Гурін працював дизайнером у Москві у студії Артема Лебедєва. Потім 12 років був керівником власної диджитал і рекламної агенції. Після Революції гідності повернувся в Україну і почав займатися урбаністичними проєктами. Разом з архітекторами розробив декілька проєктів розвитку депресивних районів Києва. Був членом експертної ради міжнародного відкритого архітектурного конкурсу Terra Dignitas на меморіал героїв Небесної Сотні.

З 2016 року був радником з комунікацій у Міністерстві охорони здоров’я та членом робочої групи МОЗ з питань запровадження електронного реєстру листків непрацездатності.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: