У Службі безпеки повідомили, що попередили протиправну оборудку, яка створила передумови до дестабілізації функціонування об’єкта інфраструктури Об’єднаної енергетичної системи держави.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

У спецслужбі встановили, що протягом липня — грудня 2019 року представники компаній-постачальників універсальних послуг надавали до держпідприємства «Гарантований покупець» неправдиві дані.

«Комерсанти штучно завищували обсяги споживання населенням електричної енергії, яку постачали за пільговими цінами. Отриманий «надлишок» дешевої електроенергії постачальники реалізовували підприємцям за ринковою вартістю», — уточнили в СБУ.

Як повідомляється, протиправний механізм дозволив отримати надприбутки через завдання збитків у розмірі понад 2,8 мільярда гривень.

Зазначається, що постачальники повністю визнали суму претензій та розпочали відшкодування збитків держкомпанії.

В умовах ринку електроенергії, «зелені тарифи» електростанціям виплачує компанія Гарантований покупець. Вона ж викуповує електроенергію в Енергоатому та Укргідроенерго, перепродаючи її населенню за фіксованим тарифом. Через зависокий «зелений» тариф Гарантований покупець зазнає збитків, а у його платіжному балансі формується дефіцит.

Поділитись: