У Ярославській колонії заявили, що в'язень Єген Макаров, якого катували працівники тюрми, намагався їх спровокувати.

У Ярославській колонії заявили, що в'язень Єген Макаров, якого катували працівники тюрми, намагався їх спровокувати.

Про це заявив заступник голови Федеральної служби виконання покарань Росії Олександр Рудий, передає «Интерфакс».

«Допустив 136 порушень у колонії, намагався зробити так, щоб спровокувати працівників», — сказав Рудий.

Також він додав, що працівники колонії зі свого боку не впоралися зі своїми обов'язками.

«У висновку працівники не повинні були допустити такої ситуації. Ми вимушені констатувати, що наші працівники не впоралися зі своїми обов'язками повністю. Наші працівники не зродили документування та не дали правову оцінку», — сказав Рудий.

23 липня родичі одного з учасників катувань в’язня в Ярославській колонії РФ подали скаргу проти видання «Новая газета» та правозахисників з фонду «Общественный вердикт», які оприлюднили відео катувань та ім’я присутнього на них чоловіка.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.

Після публікації відео прес-служба управління Федеральної служби з виконання покарань у Ярославській області заявила, що управління проведе службову перевірку в колонії.

В Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

Керівництво ярославської виправної колонії № 1 у Росії, в якій катували ув'язненого, відсторонило від виконання обов'язків 17 співробітників установи.

Пізніше шістьох співробітників ярославської колонії №1 затримали у справі про тортури ув'язненого Євгена Макарова.

Адвокатка, яка передала «Новой газете» запис побиття в'язня у колонії, виїхала з Росії через погрози.

Поділитись: