УКРАЇНА

«Смерть стає бажаною»: український політв'язень Клих написав листа журналістам

15 квітня, 2018 19:54
УКРАЇНА/«Смерть стає бажаною»: український політв'язень Клих написав листа журналістам
Зберегти
Вигляд
Український політв'язень Станіслав Клих, незаконно засуджений у Росії до 20 років колонії, написав листа журналісту російського опозиційного видання «Новая газета» Павлу Канигін. У листі він розповів про свій моральний стан та умови утримання.

Український політв'язень Станіслав Клих, незаконно засуджений у Росії до 20 років колонії, написав листа журналісту російського опозиційного видання «Новая газета» Павлу Канигін. У листі він розповів про свій моральний стан та умови утримання.

Клих розповів, що що їжа в Верхньоуральській колонії, де він зараз перебуває, «огидна» і він відмовляється її споживати. Тож політв'язень просить про переведення в іншу установу.

Він розповів, що у колонії йому дозволяють дивитися телевізор і читати книги, але він не має жодної можливості користуватися інтернетом.

За словами Клиха, відчуття від перебування в ув'язненні дуже непрості.

«Найскладніше подолати біль в очах — це від замкнутого простору, брак кисню, нервового перенапруження, в таких умовах деякі ув'язнені позбавляються зору. Час у в'язниці удень йде набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути і не прокинутися, смерть стає бажаною», — пише Клих.

Клих написав листа журналісту російського опозиційного видання «Новая газета» Фото: novayagazeta.ru

Політв'язень також поскаржився на бездіяльність української влади у питанні його звільнення чи обміну.

«Майже цілий рік з моменту затримання консули «не знали» про моє місцезнаходження, і тільки після прибуття в грозненський СІЗО стали мене відвідувати. Як я можу бути задоволений їх «зусиллями», якщо я до сих пір не вдома?», — зазначив Клих.

Він також підкреслив, що ніколи не був членом організації «Правий сектор» і нагадав, що був лише членом в Партії регіонів.

Повний зміст листа Клика до журналіста Канигіна читайте тут.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 8 вересня стало відомо, що Клиха повернули з психлікарні до колонії.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Пов`язані новини