В Центральній геофізичній обсерваторії при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зазначають, що з 21 по 27 січня 2020 року у повітрі Києва відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій деяких шкідливих речовин. При цьому про смог там не повідомляють.

Звіт вони розмістили на своєму офіційному сайті.

«У порівнянні з попереднім тижнем рівень забруднення атмосферного повітря суттєво не змінився. Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру у Києві на найближчі дні очікується циклонічний характер погоди з атмосферними фронтами, що не сприятиме накопиченню шкідливих домішок у атмосфері», — йдеться в повідомленні.

Водночас у коментарі hromadske координаторка програми з питань промислового забруднення «Центру екологічних ініціатив «Екодія»» Марина Ратушна повідомила, що забрудненню повітрю сприяють туман, безвітряна та тепла погода і вологість. Через це забруднювачі літають біля поверхні землі та не розсіюються. Водночас головним фактором забруднення, за словами екологині, є використання автомобілів.

Вона також розповіла, що наразі в Україні немає якісного державного моніторингу якості повітря, оскільки обладнання застаріло. Воно не може вимірювати рівень дрібних частинок пилу у повітрі, які Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла до головних факторів забруднення. Альтернативою державним системам є громадський моніторинг.

Так, станом на ранок 29 січня ресурс «Громадський моніторинг стану якості повітря Eco-City» повідомляв, що високий рівень забруднення повітря спостерігається лише у центрі Києві біля Маріїнського парку, в частині інших районів він є помірним або високим. 

Підвищений рівень забруднення повітря може викликати у людей подразнення слизової оболонки, свербіння та кашель. У людей з хронічними хворобами — важчі наслідки.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року чимало мешканців Києва, які стежать за чистотою повітря в місті за допомогою спеціальних додатків і сайтів, скаржилися на перевищений рівень забруднення повітря у столиці.

Тоді влада Києва запевнила, що у повітрі столиці немає жодного масштабного перевищення концентрації шкідливих речовин, а у столиці просто стоїть густий туман.

В Міністерстві охорони здоров’я також запевнили, що у Києві рівень забруднення повітря не збільшився.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile