Експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл жертв Смоленської  катастрофи встановили, що у могилах інших жертв катастрофи знайшли 69 людських решток від 26 людей.

Експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл жертв Смоленської  катастрофи встановили, що у могилах інших жертв катастрофи знайшли 69 людських решток від 26 людей.

Про це виданню РАР повідомила речниця Національної прокуратури Ева Бялик.

«Дослідження експертів, які працювали під час ексгумацій і судмедекспертиз жертв Смоленської катастрофи викликають шок: виявлено 69 фрагментів тіл 26-ти осіб, які були у трунах інших жертв катастрофи», — заявила Бялік.

Встановили також те, що два тіла підмінили. Підміну шести інших тіл виявила окружна військова прокуратура ще раніше. У деяких могилах, і навіть всередині трупів, були виявлені сторонні предмети: гумові рукавиці, пакети, пляшки й флакони з дезінфікуючими засобами.

Окрім того, документація з проведення судмедекспертиз жертв у Москві у 90% випадків має серйозні помилки.

Російські експерти називали внутрішні органи загиблих, яких вони насправді не мали. Серед 30% загиблих судмедекспертизи у Москві зовсім не проводилися.

Експерти провели 77 ексгумацій і підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. У лабораторіях Великої Британії, Італії та Північної Ірландії плануються експертизи на предмет наявності слідів вибухових матеріалів.

Тіла загиблих були одразу поховані після того, як їх перевезли з Росії до Польщі. Повторні експертизи в Польщі не проводили. 

Національна прокуратура країни розпочала слідство у справі халатності відповідальних осіб, які не взялися за проведення судмедекспертиз.

Як повідомлялося, що у Варшаві 10 квітня планують відкрити  пам’ятник жертвам Смоленської катастрофи.

Підкомісія у Польщі, що займається розслідуванням Смоленської катастрофи, повідомила, що ліве крило літака Ту-154М знищив внутрішній вибух.

Також раніше Польща звинуватила російських авіадиспетчерів у катастрофі Ту-154 під Смоленськом.

Нагадаємо, 20 вересня 2016 року в Польщі відновили справу щодо неефективного розслідування Смоленської катастрофи.

Літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту розбився 10 квітня 2010 року поблизу Смоленська. В авіакатастрофі загинуло 96 чоловік, включно з президентом Польщі, його дружиною і високопоставленими польськими політиками. Вони прямували в Росію, щоби взяти участь у траурних заходах до 70-ї річниці розстрілу в Катині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКатастрофа під Смоленськом: що відомо про винуватців через сім років після трагедії.

Поділитись: