Собаки можуть допомогти зменшити контрабанду слонової кістки, рогів носорогів та інших продуктів контрабанди завдяки їхньому нюху.

Собаки можуть допомогти зменшити контрабанду слонової кістки, рогів носорогів та інших продуктів контрабанди завдяки їхньому нюху.

Про це повідомляє ВВС.

Методи з долученням собак до виявлення контрабанди вже випробували в порту Кенії — африканській країні з найбільшим відсотком контрабанди слонової кістки.

Згідно з дослідженням, з 2009 до 2014 року в кенійському порту Момбаса вилучили понад 18 тисяч кілограмів цього забороненого для продажу матеріалу. Для продажу такої кількості слонових кісток браконьєри мали вбити понад 2400 слонів.

Дослідник Дрю МакВей сподівається, що статистика зміниться завдяки долученню собак до огляду товарів.

«Собаки мають винятковий нюх, завдяки йому вони можуть почути навіть найдрібнішу кількість заборонених товарів в 40-футовому контейнері», — сказав МакВей.

Технологія долучення собак до пошуку контрабанди діятиме так: фахівці висмоктуватимуть повітря з контейнерів у портах, потім його пропускатимуть через спеціальні фільтри. Останні даватимуть понюхати собакам, які сідатимуть на задні лапи, якщо почують щось на кшталт слонової кістки, рідких заборонених рослин тощо.

Це допоможе пришвидшити процес перевірки вантажу. Собаки зможуть перевіряти близько 2 тисячі контейнерів, які щодня проходять через порт Момбаса.

За 6 місяців випробування собак цей метод допоміг успішно віднайти та вилучити 26 контейнерів з контрабандою, що надало ключову інформацію про кримінальні шляхи її доставки.

У лютому 2018 року в Кенії вбили зоозахисника, котрий боровся з торгівлею слоновою кісткою.

У 2018 році в Китаї набула чинності заборона на торгівлю слоновою кісткою. Британія закликала інші країни долучитися до заборони на слонову кістку.

Поділитись: