Олег Сенцов дуже схуд, у нього випали 2 зуби, повідомила російська журналіста, екс-кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак.

Російська журналістка, екс-кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак повідомила, що їй особисто вдалось поговорити з українським політв'язнем Олегом Сенцовим, якого за рішенням російського суду утримують в колонії у Лабитнангі, і який вже 18-й день голодує. 

Як повідомила Собчак у Twitter, Олег дуже схуд, у нього випали 2 зуби. 

«Щойно особисто говорила з Олегом Сенцовим по відеотелефону. Вмовляла припинити голодування. Але він налаштований рішуче і просить не вмовляти змінити рішення», — зазначила вона.

«У нього дійсно випало два зуби, цинги говорить поки немає. Просто жахливо його шкода. Худий, блідий», — додала Собчак. 

Станом на 31 травня, Олег Сенцов тримає голодовку 18-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

Також 31 травня оголосив голодування Олександр Кольченко, якого судили разом із Сенцовим. Кольченко вимагає звільнення українського режисера. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: