Голова Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що собівартість видобутку українського газу державною Укргазвидобування складає близько 250 доларів (близько 7000 гривень) за тисячу кубометрів.

«Приблизна повна собівартість газу без врахування кредитних коштів, які повернув Нафтогаз, на тисячу кубометрів складає близько 250 доларів», — повідомив Коболєв в інтерв’ю одному з українських телеканалів.

За його словами, у цю собівартість включено капітальні вкладення у розвиток газодобувної галузі в Україні, а також буріння свердловин.

«250 доларів за тисячу кубометрів — це єдиний розрахунок. Більше того, у приватних компаній цей показник ще вищий», — додав Коболєв.

Водночас, за його словами, будь-які заяви стосовно зниження вартості газу в Україні є «маніпуляціями».

Зазначимо, що наразі вартість газу для населення в Україні складає 8550 гривень за тисячу кубометрів. У цю суму, окрім видобутку (чи імпорту) входить також транспортування газу до споживачів. Ринкова вартість газу, яку сплачують промислові підприємства, наразі складає до 11,83 тисяч гривень за тисячу кубометрів (з ПДВ).

З 1 січня 2020 року ціни на газ для населення зростуть до 12,3 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газзбути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.

Поділитись: