Кабінет міністрів оприлюднив постанову, яка передбачає зростання ціни на газ для населення у три етапи до 2020 року.

Ця постанова була опублікована у четвер на Урядовому порталі, але згодом її видалили. 27 жовтня її оприлюднив кабмін.

Згідно з документом, з 1 листопада ціни на газ зростуть на 23,5% — з 6 923 до 8 550 гривень за тисячу кубометрів. Ця сума включає ПДВ, вартість транспортування газу та надбавки облгазів.

Наступне подорожчання заплановане на 1 травня 2019 року. Після цієї дати ціна газ для населення становитиме близько 9 850 гривень за тисячу кубометрів.

Останнє подорожчання відбудеться 1 січня 2020 року — відповідно до постанови ціна зросте до понад 12 300 гривень.

17 жовтня Кабмін ухвалив рішення про відкладання підвищення цін на газ для населення до кінця жовтня.

Ціни на газ мали зрости з 1 квітня 2018 року, проте їх відкладали спочатку до кінця травня, потім до кінця червня, потім до кінця липня, серпня, вересня, потім до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. Водночас, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Зазначимо, що раніше видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись: