У результатах опитування компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп» на окупованому Донбасі йдеться, що 50,9% мешканців вважають, що нинішні території самоназваних республік мають стати частиною Росії. Директор «Нью-імідж маркетинг груп» Олег Сінаюк розповів hromadske, як саме проводилося це дослідження.

За його словами, при формуванні вибірки агенція виходила з даних 2014 року, до яких додали інформацію про населення, яке виїхало з окупованого Донбасу — тобто, дані про кількість внутрішніх переселенців.

«Це максимально релевантно, інших варіантів у нас немає», — сказав Сінаюк.

Соціолог зазначив, що компанія не може отримати дані про тих, хто загинув, хто вихав до Росії чи інших країн, або виїхав на підконтрольну Україні територію, але офіційно не зареєструвався як переселенець.

«Ми ці моменти врахували, коли розраховували похибку вибірки. Якби не ці моменти, похибка вибірка була б щонайменше вдвічі менше, ніж вона у нас вийшла (похибка в опитуванні становить 3,2% — ред.)», — пояснив він.

Також Сінаюк додав, що респондентів не розділяли на працюючих та непрацюючих, вибірка складалась виключно за віком та статтю людей, а також щодо типу населених пунктів.

«Опитували сільське населення та міське», — сказав соціолог.

Щодо методу опитування він сказав, що це було опитування face-to-face вдома у респондентів за стандартизованою анкетою. Як працівники компанії в’їжджали на окупований Донбас та проводили опитування, він говорити не став, аби не наражати їх на небезпеку.

Опитування проводилося на замовлення Українського інституту майбутнього та «Дзеркала тижня. Україна». Згідно з його результатами, майже 60% жителів окупованого Донбасу вважають себе громадянами України, 55% назвали себе українцями. Водночас 50,9% респондентів виступають за приєднання до РФ, 76% вважають війну на Донбасі внутрішньоукраїнським конфліктом, а відповідальність за початок війни більшість з опитаних поклали на владу України після Євромайдану.

Нагадаємо, згідно з даними опитування берлінського Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень, більшість жителів окупованого Донбасу виступають за реінтеграцію в Україну.

Поділитись: