Народна депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина повідомила, що отримала обвинувальний акт у справі про погрози вбивством президенту Володимиру Зеленському.

Про це Федина повідомила у відеозверненні у Facebook.

За її словами, акт їй вручили в Печерському суді Києва, куди вона разом із адвокатом прийшла оскаржувати вручену їй підозру. Виявилося, що суддя пішла у відпустку, а тому розгляд скарги «перенесли на невизначений термін».

«Ну а слідчі і прокурори використали це, щоб вручити мені обвинувальний акт — у тому, що я погрожувала президенту Зеленському», — сказала народна депутатка, показавши на камеру відповідний документ.

Пізніше в етері телеканалу «Прямий» вона заявила, що хоче, аби до суду прийшов і потерпілий — тобто сам Зеленський: «Він має заявити, чим же ж ми його так налякали, що йому було так страшно, і в чому є в наших словах загроза його життю».

  • 6 листопада 2019 року Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо висловлювань народної депутатки від «Європейської Солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій про президента Володимира Зеленського.
  • Приводом для провадження стала трансляція Федини та Звіробій у Facebook з кав’ярні у Львові, де вони з використанням ненормативної лексики розкритикували спілкування Зеленського з добровольцями у Золотому на Донбасі. «Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», — сказала волонтерка. Федина додала, що «там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли».
  • 6 лютого слідчі ДБР повідомили Звіробій про підозру у погрозі вбивством президенту Володимиру Зеленському. 10 лютого їй обрали запобіжний захід та зобов’язали носити електронний браслет. У травні суд зняв із Звіробій запобіжний захід.
  • 10 березня Печерський суд Києва відпустив Федину під особисте зобов'язання. Запобіжний захід діяв до 12 квітня. 8 травня суд зняв із депутатки запобіжний захід.
Поділитись: