Волонтерка Маруся Звіробій під час судового засідання щодо зміни запобіжного заходу підозрюваній у справі Шеремета Яні Дугарь, 17 січня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Волонтерку Марусю Звіробій (справжнє ім’я Олена Біленька) відпустили під особисте зобов'язання, вона має носити електронний браслет. Її підозрюють у погрозі вбивством президенту Володимиру Зеленському.

Про це заявили під час засідання Печерського райсуду Києва.

Звіробій зобов'язали носити електронний браслет та здати закордонний паспорт. Запобіжний захід діє до 9 квітня.

Також волонтерка має за кожною вимогою прибувати до слідчого, прокурора чи до суду, не виїжджати за межі Києва та Київської області без дозволу, повідомляти про зміну проживання та у випадку працевлаштування, про зміну роботи.

Під час засідання Маруся Звіробій запевнила, що не змовлялася з депутаткою від «Європейської Солідарності» Софією Фединою погрожувати президенту Володимиру Зеленському. Вони просто закликали його бути обачним.

Нагадаємо, 6 листопада 2019-го ДБР відкрило провадження щодо висловлювань народної депутатки від «Європейської Солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій про президента Володимира Зеленського.

Приводом для провадження стала трансляція Федини та Звіробій у Facebook з кав’ярні у Львові, де вони з використанням ненормативної лексики розкритикували спілкування Зеленського з добровольцями у Золотому на Донбасі.

«Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», — сказала волонтерка.

Депутатка додала, що «там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли».

6 лютого слідчі ДБР повідомило Звіробій про підозру у погрозі вбивством президенту Володимиру Зеленському.

Поділитись: