Одним із питань найближчого засідання уряду стане скорочення на 50% районних і обласних державних адміністрацій та опрацювання законодавчого закріплення права людей обирати керівників своїх регіонів.

Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України із посиланням на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

В ефірі «Свободи слова» на ICTV керівник Кабміну повідомив, що подібні кроки викликані занепокоєнням через загрозу припинення децентралізації та прямої протидії райадміністрацій об’єднанню громад.

«Я завтра виношу на розгляд Уряду пропозицію опрацювати можливість скоротити на 50% обласні, районні адміністрації. А наступний Парламент має забрати право у Президента та Уряду призначати керівників і віддати це право людям. Оце новий підхід управління і нові можливості самоврядування. Пріоритет (обирати керівників) має бути у громадах – вам вирішувати, хто є ваші керівники», — заявив Гройсман.

На думку очільника Кабміну, боятися цього кроку «можуть тільки представники старої системи, в якій все було централізовано».

Нагадаємо, у грудні 2018 року Кабінет міністрів України презентував пріоритетні напрямки роботи на 2019 рік. Планують змінити законодавство у сфері децентралізації, покращити інвестиційний клімат, запровадити ринки електроенергії та газу, а також продовжити підтримку оборони.

Поділитись: