Сонячний зонд Parker Solar Probe завершив перший обліт Венери на відстані 2,4 тисячі кілометрів. Завдяки цьому маневру апарат скорегує траєкторію польоту апарату та отримає гравітаційне прискорення.

Сонячний зонд Parker Solar Probe завершив перший обліт Венери на відстані 2,4 тисячі кілометрів. Завдяки цьому маневру апарат скорегує траєкторію польоту апарату та отримає гравітаційне прискорення.

Про це повідомляє NASA.

Зонд має облетіти Венеру ще шість разів, аби звузити свою орбіту обертання навколо Сонця. Це дозволить згодом наблизитися до зірки. Всього інженери запланували 24 обльоти Сонця за сім років.

Автоматичний зонд Parker, який запустила NASA, має наблизитися до Сонця 31 жовтня. Зонд збиратиме дані про структуру зірки, її склад та активність протягом 12 днів — до 11 листопада.

Останнє зближення з Сонцем запланували на 2025 рік. Зонд повинен буде пролетіти всього в 6,16 мільйона кілометрів від поверхні зірки. При тому, що нинішній рекорд — 27 мільйонів кілометрів. Саме на такій відстані від зірки пролетіла німецько-американська місія «Геліос» в 1976-му.

Як стверджують представники NASA, отримані під час місії дані можуть істотно допомогти поліпшити розуміння Сонця і космічної погоди.

Зокрема місія допоможе розгадати дві давні сонячні загадки: чому зовнішня атмосфера Сонця — сонячна корона — набагато гарячіша за його поверхню та як саме заряджені частинки, з яких складається сонячний вітер, розганяються до швидкості в 1200 кілометрів на секунду.

Раніше NASA повідомило, що планує запустити проект з пошуку позаземного розуму

Поділитись: