Sony створила 16К екран
Фото:

Sony 

Компанія Sony створила ультраширокий екран з роздільною здатністю у 16 разів більшою, ніж телевізор з 4K, і в 64 рази більше, ніж звичайний екран високої чіткості 1080p.

Як повідомляє BBC, цей екран може показувати зображення набагато більш детально, ніж будь-які інші. Незабаром такий екран покажуть в Японії.

Цей пристрій, розмірами 19,2 м на 5,4 м, наразі встановлять у новому дослідницькому центрі, який побудували для японської групи косметики Shiseido в місті Йокогама, на південь від Токіо. Екран настільки великий, що тягнеться між першим і другим поверхами.

Один експерт повідомив, що, ймовірно, знадобляться десятиліття для виведення такого екрану на масовий споживацьких ринок.

«Ми рухаємося повільно до телевізорів 8K в кінці десятиліття і хто знає, скільки часу буде потрібно, щоб вийти за межі цього, тому 16K, ймовірно, буде поки обмежений корпоративним світом», — коментує Девід Мерсер з компанії Strategy Analytics.

Раніше Sony розробила окремий дисплей 16K з декількох модульних панелей, який з'явився в Токіо в аеропорту Ханеда у 2014 році, але тоді це було схоже на об'єднані десятки менших екранів, а не цілісну картинку.

Поділитись: