Виборча дільниця в актовій залі Куренівського тролейбусного депо в день парламентських виборів, Київ, 21 липня 2019 року
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

Українці проголосували за кандидатів у депутати в новому парламенті дев’ятого скликання. Вибори, які мали відбутись у жовтні, перенесли на 21 липня. Після інавгурації новообраний президент країни Володимир Зеленський скористався своїм правом розпустити парламент.

Фотокореспондентка Громадського у день виборів парламенту побувала на трьох дільницях у Києві на Куренівці. На відміну від центральних дільниць столиці, тут не голосували віп-кандидати, а виборці та члени комісії не звикли до камер журналістів. Як голосували в історичному районі Києва — у нашому фоторепортажі.

Парламентські вибори в Україні востаннє відбулися за змішаною системою: 225 депутатів обирали за партійними списками, а депутатів-мажоритарників на округах. Виборці отримали в руки два бюлетені: в одному список партій, в іншому — депутати по їхньому округу. Український парламент має складатися з 450 депутатів, але через окуповані території Донбасу та анексований Крим лишилося тільки 199 одномандатних округів, а не 225. Тому в наступному парламенті буде лише 424 депутати.

Журналісти Громадського в день виборів слідкували за процесом голосування у різних регіонах країни. Переважна більшість виборців очікує від нового парламенту припинення війни на Донбасі та перемоги над корупцією. Були й ті, хто демонстративно пошкодив бюлетені, деякі навіть з’їли шматки паперу.

Дані Національного екзит-полу свідчать про те, що партії «Слуга народу», «За життя», «ЄС», «Батьківщина» і «Голос» проходять в Раду. Офіційні результати виборів Центральна виборча комісія повинна оприлюднити до 5 серпня. Тим часом, лідери партій вже говорять про коаліцію та посади.

Чоловіки з собакою біля виборчої дільниці в гімназії №123 в день парламентських виборів, Київ, 21 липня 2019 року
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile