«Слуга народу», «Опозиційна платформа За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Голос», за даними Національного екзит-полу, проходять у новий парламент 9 скликання. 

За попередніми оцінками, партія Зеленського отримає 126 мандатів, Віктора Медведчука — 33, Петра Порошенка — 26, Юлії Тимошенко — 22, Святослава Вакарчука — 18. 

Одразу після закриття дільниць лідери партії прокоментували попередні результати. Публікуємо головне із заяв політиків про нову більшість у парламенті та новий Кабмін.

Президент Володимир Зеленський заявив, що «Слуга народу», як і раніше, хоче створити коаліцію разом із партією «Голос» Святослава Вакарчука. 

«Це була наша ініціатива до пана Вакарчука, була ще з самого початку моєї президентської кампанії. Запрошуємо пана Вакарчука до розмови із задоволенням, він — нове обличчя», — сказав глава держави.

На запитання журналістів про можливе прем’єрство Вакарчука Зеленський відповів, що, на його думку, це питання до самого Вакарчука: «Тому що це велика відповідальність, і це повинен бути гуру економіки, який ніколи не був у політиці. Ми хочемо, щоби це була незалежна, потужна людина з фаховою освітою, людина, яку поважають в Україні, і людина, яку поважають на Заході».

Перший номер у виборчому списку «Слуги народу» Дмитро Разумков заявив, що сподівається на гарний результат і по мажоритарних округах. Щодо майбутньої коаліційної угоди, то Разумков заявив, що його партія відкрита для діалогу. За його словами, є і певний план по Донбасу, але не конкретизував, який саме: «Є бажання зробити все, щоб закінчення війни настало якомога скоріше. В рамках тих повноважень, які є в нашої команди, Офіс президента вже робить ряд дій, які впливають на ситуацію».

Також Разумков не виключив, що може стати прем'єр-міністром, але запевнив, що такі розмови поки що не ведуться.

Зліва направо: президент Володимир Зеленський, лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, помічник президента Сергій Шефір та глава Офіса президента Андрій Богдан в штабі партії
Фото:

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Голова політради «Опозиційної платформи — за життя» Віктор Медведчук не бачить себе на посаді віцеспікера нового складу Верховної Ради. Про це Медведчук заявив у коментарі Громадському.

Також Віктор Медведчук на брифінгу заявив, що до кінця не задоволений результатом. «Критично ставимося до цифр, вони зміняться. Настає серйозний етап боротьби, розслаблятися та святкувати не можна. Будемо боротися за кандидатів на округах, бо там брудна боротьба».

Співголова партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко подякував українцям, які проголосували за його політичну силу: «Хочу сказати велике спасибі всім громадянам, всім виборцям, які прийшли і проголосували за мир, за те, щоб країна повернулася до спокійної, щасливою, людського життя – а саме так ми оцінюємо результати голосування», – сказав він.

Лідер «Європейської солідарності» та експрезидент Петро Порошенко заявив, що саме на його партію було націлене «вістря російської пропаганди» та атаки «деяких партій проєвропейського спрямування».

«Ми очікуємо, що вже до ранку всі, хто проходить до Ради, відмежуються від платформи Бойка-Медведчука. І засвідчать свою позицію щодо неприйнятності співпраці з п’ятою колоною.

Своїм головним партнером ми вважаємо найбільш ідейно близьку до нас партію «Голос», якщо офіційні результати ЦВК підтвердять дані екзит-полів. Пропоную негайно стишити емоції виборчої кампанії і об’єднатися насамперед на європейській та євроатлантичній платформі», — заявив Порошенко.

Зліва направо: перша п'ятірка «Європейської солідарності» Андрій Парубій, лідер партії Петро Порошенко, Ірина Геращенко та Софія Федина у штабі партії, Київ, 21 липня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко переважно дякувала своїм виборцям. Та запевняла, що саме вони будуть у майбутньому змінювати та будувати Україну:

«Ми разом з вами 20 років були однією командою, і я дякую всім-всім, хто за ці 20 років продовжує йти з нами разом. І я хочу зараз сказати тим людям, які за нас голосують багато років: ми віримо в вас, ви вірите в нас, і ми разом віримо в Україну. І не слухайте нікого. Саме ми з вами і будемо будувати Україну. Я також хочу подякувати всій нашій команді, яка по всій Україні продовжує ще боротись за захист чесного результату. Я зараз хочу подякувати членам дільничних комісій, членам нашої партії, членам окружних виборчих комісій. Я хочу подякувати керівникам і працівникам усіх наших штабів, кандидатам в депутати на мажоритарних округах. Ви — прекрасна армія, ви — армія України».

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко з чоловіком Олександром Тимошенком голосують на парламентських виборах, Київ, 21 липня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук вважає, що на виборах до Верховної Ради 21 липня люди проголосували за зміни і його партія рада бути частиною цих змін. Про це він заявив на брифінгу в штабі після оголошення перших результатів екзит-полів. 

Відповідаючи на запитання, чи готова партія «Голос» входити в коаліцію зі «Слугою народу», і чи є у партії кандидатури на прем'єр-міністра і спікера Верховної Ради, Вакарчук сказав: «Ми готові брати на себе відповідальність і готові до будь-яких посад». Але зазначив, що до переговорів партія буде готова лише після оголошення офіційних результатів виборів.

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук (в центрі) з однопартійцями в штабі партії під час оголошення перших екзит-полів на парламентських виборах, Київ, 21 липня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/OLEG PETRASIUK

Водночас кандидат від «Голосу» Ярослав Юрчишин повідомив Громадському, що його партія готова вести переговори про створення коаліції з партіями «Європейська солідарність» та «Батьківщина», якщо вони готові підтримувати деолігархізацію.

«Ми ніколи не ввійдемо у коаліцію з проросійськими силами, які відстоюють інтерес окупанта. За яке б життя вони не називалися. Ми готові вступати в коаліцію із тими силами, за якими не стоять олігархи. Якщо сили Порошенка і Тимошенко будуть серйозно готові вести розмови про деолігархізацію — ми готові з ними вести переговори», — повідомив Юрчишин.

Поділитись: