Російська медіа-компанія «Грин Филмс», яка через кіпрську фірму належить соратникам президента України Володимира Зеленського, повернула назад отримані з бюджету Росії кошти на фінансування фільму-триллера «Вниз». Про це повідомили журналісти проєкту розслідувань «Схеми: корупція в деталях».

Відповідно до даних Єдиного порталу бюджетної системи РФ, Мінкультури РФ і ТОВ «Грин Филмс» уклали додаткову угоду, в якій вирішили розірвати угоду про фінансування фільму «Вниз». 

«Грин Филмс» повернула вже отримані кошти від Мінкультури РФ, йшлося про 35 мільйонів рублів – за курсом на час отримання ця сума становила понад 16 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялося, що Зеленський позбувся частки у російському кінобізнесі.

На початку 2019 року «Схеми» з'ясували, що Зеленський і його бізнес-партнери мають компанії у Росії, попри запевнення тоді ще кандидата у президенти, що закрили бізнес у 2014 році.

Журналісти знайшли три російські фірми, які займаються виробництвом кінофільмів і телевізійних програм: «Вайсберг Пикчерс», «Платинумфильм» і «Грин Филмс».

Засновник усіх трьох компаній – зареєстрована на Кіпрі Green Family Ltd, кінцевим бенефіціаром якої був вказаний Зеленський і його партнери по «Кварталу 95».

Зеленський спочатку заперечував цей факт, але потім визнав і вибачився перед журналістами.

​З'ясувалося, що компанія «Грин Филмс» не лише працює в Москві, але й успішно пройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Росії та отримала 35 мільйонів рублів на фінансування фільму «Вниз».

Поділитись: