У вівторок, 31 березня, сорт російської нафти Urals подешевшав до 13 доларів за барель — за такої ціни в РФ обнуляються експортні мита та різко скорочується податок на добич корисних копалин. Ці податки наповнюють російський бюджет на понад третину.

Про це повідомляє «РБК».

Вартість Urals під час поставок до Середземномор’я подешевшала до 15,25 долара — це мінімум з червня 1999 року. Це йдеться про поставки CIF, коли продавець сам сплачує за доставку вантажу у порт призначення та його страхування.

У випадку з ціною FOB, коли продавець сплачує лише за доставку вантажу на борт судна, сорт Urals коштує ще менше — 12,96 долара у порту Новоросійськ та 11,41 долара — у порту Приморськ.

Як зазначає видання, за ціни на нафту менше ніж 15 доларів російський бюджет починає різко недоотримувати нафтогазові доходи. Експортні мита взагалі обнуляються, а податок на добич корисних копалин (НДПИ) знижується до близько 240 мільярдів рублів (близько 85,5 мільярда гривень).

Для порівняння, у 2019 році російський бюджет отримав від експортних мит на нафту та нафтопродукти 1,6 трильйона рублів, від НДПИ — 5,2 трильйона рублів. Загалом це 35% усіх доходів бюджету РФ.

Крім світової економічної кризи через пандемію коронавірусу, на падіння нафтових цін впливає так звана цінова війна Росії та Саудівської Аравії на нафтовому ринку. Вона почалася після того, як Москва відмовилася продовжувати угоду з ОПЕК про скорочення об'ємів видобутку «чорного золота». Після цього Саудівська Аравія намагається витіснити РФ з європейського ринку нафту, надаючи великі знижки.

Нагадаємо, 30 березня ціни на нафту у світі впали до найнижчої позначки з 2002 року.

Поділитись: