Життя

Сотні тисяч греків протестували проти використання Македонією назви їхнього регіону

22 січня, 2018 20:14
Життя/Сотні тисяч греків протестували проти використання Македонією назви їхнього регіону
Зберегти
Вигляд
У місті Салоніки на півночі Греції сотні тисяч людей вийшли на протест проти того, щоб сусідня країна Македонія використовувала назву історичного грецького регіону.

У місті Салоніки на півночі Греції сотні тисяч людей вийшли на протест проти того, щоб сусідня країна Македонія використовувала назву історичного грецького регіону.

Про це повідомляє Reuters.

Це один із найбільших протестів у Греції за останні часи.

Близько 300 тисяч протестувальників зібралися, аби висловити власне невдоволення щодо використання назви їхнього історичного регіону сусідньою однойменною республікою.

Учасники акції, що вийшли на вулиці міста з транспорантами, використовували таке гасло: «Є тільки одна Македонія, і вона грецька!».

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Владислав Політ/Громадське

Пов`язані новини