SpaceX відновлює інтернет в потерпілій від виверження вулкану державі Тонґа: встановлює станцію Starlink на Фіджі
Компанія Ілона Маска SpaceX вирішила підключити до інтернету через свою супутникову мережу острівну державу Тонґа, яка у січні через виверження вулкану втратила доступ до мережі. Для цього на Фіджі встановлять станцію Starlink.
Про це пише Reuters.
Країна-архіпелаг залишилася без доступу до інтернету після виверження вулкану в Тихому океані, яке пошкодило підводний інтернет-кабель. Ремонт може тривати місяцями, тому Ілон Маск запропонував надіслати туди термінали Starlink і під'єднати державу до всесвітньої мережі.
Команда спеціалістів SpaceX уже прибула на Фіджі для встановлення приладів і під'єднання країни до супутникової мережі Starlink. Скільки триватиме робота — невідомо. Fijian Broadcasting Corporation (радіомовник на Фіджі) запевняє, що інженери проведуть на наземній станції шість місяців.
Разом із цим біля берегів головного острова перебуває ремонтне судно Reliance, яке вже протягом тижня намагається полагодити пошкоджений інтернет-кабель.
Що відбувається в Тонґа?
15 січня почалося виверження підводного вулкана в Тихому океані. Унаслідок цього хвилі цунамі заввишки 1,2 метра накрили державу-архіпелаг Тонґа, затопили низку островів та вкрили країну хмарою попелу. Виверження було таким гучним, що його чули в Новій Зеландії — за 2 383 км від Тонґи.
17 січня стало відомо, що ударні хвилі від виверження двічі обігнули планету. Відгомони зафіксували навіть в Україні та на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Менше з тим, метеорологи кажуть, що загрози нових цунамі вже немає.
Після катаклізму Ілон Маск запропонував відправити термінали своєї мережі Starlink до Тонґи. Місцеві жителі, яким загрожувало тривале перебування без інтернету, з радістю пристали до пропозиції.
Що таке Starlink?
Starlink — це проєкт бізнесмена Ілона Маска зі створення глобальної мережі супутникового інтернету. Наразі SpaceX вивела на орбіту вже майже дві тисячі супутників, а загалом до 2027 року планує запустити в космос 42 тисячі.
Наприкінці січня 2021-го в компанії казали, що бета-версією їхнього інтернету користуються вже 10 тисяч клієнтів у США, Австралії, Новій Зеландії та частині Європи. Перші користувачі стверджували, що інтернет працює без перебоїв навіть за екстремальних погодних умов.
Авторка: Юлія Костюкова
- Поділитися: