Американська компанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9 з вантажним космічним кораблем Cargo Dragon до Міжнародної космічної станції.

Про це компанія повідомила у Twitter.

Запуск з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида здійснили сьогодні, 4 травня, о 2:48 за місцевим часом (9:48 за Києвом). NASA вело трансляцію запуску.

Після відділення першого ступеня Cargo Dragon успішно вийшов на орбіту і розкрилив сонячні батареї, які забезпечать його енергією, а Falcon 9 приземлилася на плавучій платформі в Атлантичному океані.

Корабель має доставити на МКС близько 2,5 тонн продовольчих товарів, а також обладнання та матеріали для проведення десятків наукових експериментів.

Стикування корабля з МКС заплановане на 6 травня. Рука-маніпулятор Canadarm-2 має захопити літак, коли він наблизиться до МКС та приєднати його до американського сегменту станції — модуля Harmony. Цим процесом керуватимуть члени екіпажу МКС канадець Давид Сен-Жак і американець Нік Хейг.

Нагадаємо, напередодні SpaceX внаслідок аварії під час випробувань втратила капсулу Crew Dragon, призначену для розміщення екіпажу.

Поділитись: