Війна / Крим

Спецпредставник США презентував сайт про агресію Росії в Україні

Курт Волкер
Війна/Крим/Спецпредставник США презентував сайт про агресію Росії в Україні
Зберегти
Вигляд
Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер презентував сайт «Протидія російській агресії в Україні». Про це він розповів у своєму Twitter.

«Наш новий сайт «Протидія російській агресії в Україні» — це інноваційна спроба використати знімки з супутників, карти та статистику, аби деталізувати наслідки російської агресії в Україні», — зазначив Волкер.

На початковій сторінці сайту зазначено, що Росія після Революції Гідності незаконно окупувала Крим та почала збройний конфлікт на сході України.

«П'ять років потому Росія продовжує озброювати, навчати, керувати та воювати на боці антиурядових сил на сході України, водночас неправдиво наполягаючи на тому, що вона не є стороною конфлікту», — ідеться на сайті.

Гортаючи вниз, можна побачити хронологію подій від 27 лютого 2014 року та «зелених чоловічків» у Криму до 25 листопада 2018 року, коли російські морські прикордонники напали на українські кораблі у Керченській протоці та захопили 24 українських моряків.

Також на сайті загадано про роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі та життя цивільного населення в зоні війни.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Пов`язані новини