ENRU

Спецпризначенці про підрив авто ОБСЄ: 8 полк не причетний до цього

Речник Сил спеціальних операцій Збройних сил України Олексій Нікіфоров спростував «заяви» бойовиків щодо причетності 8го полку спецпризначення до підриву автомобіля місії ОБСЄ на Луганщині.

Про це він повідомив у коментарі Громадському.

«8 полк спецпризначення жодного стосунку до інциденту із представниками місії ОБСЄ не має. Я можу підтвердити лише, що в кожному секторі ведення бойових дій є представники сил спецоперацій. Головним їхнім заданням є ведення спеціальної розвідки. Про жодні подібні дії, які стались із місією ОБСЄ   йтись не може», — сказав Нікіфоров.

Також, як повідомив Громадському речник штабу АТО Ярослав Чепурний, у день інциденту, 23 квітня, у тому районі обстрілів протягом доби зафіксовано не було. А загалом за добу 23 квітня було зафіксовано 9 обстрілів уздовж всієї лінії зіткнення на Донбасі.

Як наголосив речник Міноборони з питань АТО Олександр Мотузяник, район, де стався інцидент, з літа 2014 року контролюється бойовиками.

«Ніяких наших диверсійних груп в цьому районі не працює. Територія ця контролюється бойовиками з літа 2014 року.  Зараз ми маємо інформацію від нашої розвідки, що бойовики активізували інформаційну компанію, щоб дискредитувати українську армію.  Але я ще раз повторюю, що вся відповідальність лежить на НЗФ», — сказав він.

Зазначимо, що до цього бойовики заявили, що до підриву авто ОБСЄ нібито причетні троє людей з восьмого полку Сил спеціальних операцій, «тактику яких готували інструктори з Німеччини та Польщі».

Нагадаємо, що 23 квітня близько 11:17 у районі підконтрольного бойовикам населеного пункту Пришиб Луганської області підірвався автомобіль СММ ОБСЄ.

Внаслідок підриву автомобіля загинув громадянин США, парамедик Джозеф Стоун, поранень дістали громадяни Німеччини та Чеської республіки. 

Голова місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг підтвердив, що тіло загиблого доставили на підконтрольну Україні територію. Також він повідомив, що стосовно інциденту місія проведе внутрішнє розслідування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram