Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що прохідний бар'єр для партій до парламенту потрібно знизити.

Про це він сказав в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Я вважаю, що прохідний бар'єр повинен бути меншим, ніж 5%. Це моя особиста позиція. Кожна з фракцій парламенту матиме свою позицію», — зазначив Разумков.

На його думку, прохідний бар'єр має бути 2-3%, щоб нові політичні партії могли потрапити до Ради.

«Яким буде цей показник, мені складно говорити, оскільки я не беру участь безпосередньо в роботі групи (з підготовки Виборчого кодексу до розгляду — ред.)», —

Спікер зазначив, що Виборчий кодекс, який ветував Зеленський, потребує змін і депутати мають допрацювати документ.

Нагадаємо, 14 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт щодо змін до Виборчого кодексу, який прийняли народні депутати попереднього скликання Верховної Ради України.

Також спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що у Раді підготують новий виборчий кодекс, який закріпить пропорційну систему з відритими списками.

3 жовтня Верховна Рада виділила комітету з питань організації державної влади три місяці на роботу з пропозиціями президента Володимира Зеленського до Виборчого кодексу.

11 липня Верховна Рада 8-го скликання ухвалила новий Виборчий кодекс. Він передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

27 серпня голова Ради 8-го скликання Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс.

Поділитись: