Найближчим часом на розгляд народних депутатів запропонують пакет законопроєктів, які стосуватимуться народовладдя або референдумів.

Про це в етері «Свободи Слова» на ICTV сказав голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Він уточнив, що внести пакет цих законопроєктів планували до другої сесії, однак не встигли їх підготувати. Йдеться про загальнонаціональні й місцеві референдуми та народне вето.

«Ми їх не ухвалили, тому що багато часу зараз приділяється робочою групою для підготовки. Я сподіваюся, що найближчим часом він (законопроект — ред.) вже буде зареєстрований і ми зможемо його розглядати у стінах парламенту й отримаємо нарешті ці закони», — сказав Разумков.

Верховна Рада 3 вересня 2019 року направила для отримання висновку до Конституційного суду президентський законопроєкт №1015 «Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)».

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроєкт пропонує доповнити перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи таким суб'єктом, як народ.

3 грудня Разумков повідомив, що парламент отримав висновки КС, який визнав такими, що відповідають Конституції, законопроєкт №1015 та законопроєкт №1016 «Про внесення змін до статей 85 і 101 Конституції України щодо уповноважених Верховної Ради України» вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Після цього спікер доручив профільному комітету невідкладно розглянути ці висновки КС.

Закон про референдум необхідний в Україні зокрема тому, що питання дозволу іноземцям купувати землю в Україні президент Зеленський хоче винести на всеукраїнський референдум.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile