ENRU

Спілка журналістів РФ підтвердила затримання бойовиками «ДНР» українського журналіста Асєєва

Українського журналіста Станіслава Асєєва арештовано, проти нього незаконно порушена карна справа так званою генеральною прокуратурою самоназваної «ДНР».

Про це йдеться в листі секретаря Союзу журналістів Росії Тимура Шафіра, повідомляє Національна спілка журналістів України. 

«Після завершення останньої зустрічі під егідою ОБСЄ (19-20 червня), на якій ухвалена спільна заява щодо долі журналіста Асєєва С.В., ми використали всі можливості, які в нас є, для з’ясування ситуації щодо його місцезнаходження», — ідеться в листі Шафіра.

Повідомляється, що так зване міністерство іноземних справ бойвиків «ДНР» надіслало до Москви листа, в якому Асєєва звинувачують «у здійсненні злочинів, передбачених «Карним Кодексом ДНР», а хід слідства контролюється «Генеральною Прокуратурою ДНР».

Зазначимо, що на зустрічі в Мінську представники бойовиків на Донбасі не підтвердили затримання журналіста Асєєва.

20 червня головами журналістських спілок України та Росії зроблена спільна заява із закликом до якнайшвидшого з’ясування долі українського журналіста Станіслава Асєєва, який зник у Донецьку в червні. Документ підписали під час конференції ОБСЄ у Відні.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала бойовиків негайно звільнити українського журналіста та публіциста Станіслава Асєєва, який жив у Донецьку з моменту окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін», і зник на окупованій території у червні 2017 року.

Асєєв писав матеріали про життя на окупованому Донбасі для видань «Українська правда», «Дзеркало тижня» і видання «Тиждень», також вів власний блог у Facebook під псевдонімом Станіслав «Васін». За даними журналіста Рахманіна, Асєєву — 27 років.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram